Vady v postavení zubů představují pro většinu z nás především nepříjemný estetický problém – pokud je ale nebudete řešit, mohou přejít v ještě závažnější potíže a omezovat Vás třeba při vyslovování nebo při žvýkání. Dobrou zprávou je, že drtivou většinu ortodontických vad je už dnes možné léčit velmi efektivně. Tam, kde dříve vládlo nepohodlí a nejisté výsledky, dnes najdete skvěle promyšlená léčebná řešení i špičkové materiály, které léčbu dokážou podstatně urychlit a zkvalitnit.

Kvalitní ortodontista má po ruce řadu nástrojů, které dokáže kombinovat v řešení, jež Vám bude šité na míru, aby to ale perfektně zvládl, je třeba, aby šlo o profesionála s dlouholetou praxí a s důsledným přístupem. Prostor k chybám je v rámci natolik složitého oboru, jakým je ortodoncie, poměrně velký – a teprve volbou dobrého stomatologa se můžete ujistit, že se mu obloukem vyhnete.

Většina pacientů tápe před první návštěvou ortodontické ordinace v nejistotě. Obvykle vědí, že ortodontická léčba využívá na prvním místě léčbu pomocí rovnátek, ale většina detailů jim uniká. Pokud o ortodontické léčbě uvažujete Vy nebo Vaše děti, je třeba před jejím započetím vědět především to, že jde o bezbolestný proces, který jen nenápadně ovlivní Váš každodenní komfort. Rovnátka jsou při léčbě skutečně hlavním nástrojem, v drtivé většině případů jde ale o fixní, nikoli o snímatelné aparáty, které se při dlouhodobé léčbě ukázaly jako nespolehlivé. Fixní aparáty budete nosit po dobu mezi jedním a dvěma roky a budete se kvůli nim muset o něco pečlivěji věnovat své zubní hygieně – jinak ale rovnátka v žádném případě nebrání v každodenním životě, stravování, sportování a jiných aktivitách. Fixní rovnátka je navíc možné zhotovit v takových podobách, aby si jich Vaše okolí ani nevšimlo.

Všechny další individuální dotazy k ortodontické léčbě už bude muset zodpovědět Váš zubní lékař podle toho, jakým konkrétním problémem trpíte. Zeptat se doporučujeme třeba v brněnské ortodontické ordinaci MUDr. Ivy Huňáčkové, která má za sebou skvělé výsledky při léčbě a vynikající ohlasy od pacientů. V ordinaci MUDr. Huňáčkové se Vám tak jako v jedné z mála českých ortodontických ordinací dostane skutečně špičkové péče.